+905453120707 info@opdrhakanyuksel.com
Antalya Kliniğimizde Vertigo Tedavisi
Temmuz 14, 2021

Dr. ozbarsut

Vertigo (baş dönmesi) için Antalya kliniğimizde yaklaşımımız çoğunlukla aşağıda bahsedeceğimiz şekilde olmaktadır. Muayene öncesinde aşağıdaki soruların cevaplarını sizlerde düşünebilir, hastalık öykünüz oluşmuş şekilde, bizleri, Antalya Vertigo Tedavi Merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Vertigo Hastalık Öyküsü

Hastamızın öncelikle çok detaylı bir hastalık öyküsünü alarak başlıyoruz. Baş dönmesi ne zaman başlamış, ne sıklıkla olmakta, hareketle artıyor mu, bulantı eşlik ediyor mu, dönmenin niteliği nedir? (duvarların dönmesi mı? yoksa yer ayağın altından kayması şeklinde mi?)

Vertigo’ya çınlama ya da işitme kaybı eşlik ediyor mu? Baş ağrısı dönme esnasında var mı? Özellikle kadınlarda regl dönemiyle artan bir şikâyet oluyor mu? Alınan besin maddeleriyle bir ilişkisi var m? Baş dönmesi esnasında görmede bulanıklık gibi nörolojik bulgular eşlik ediyor mu?

Bunlar gibi bir çok sorunun cevabına göre öncelikle baş dönmesi sebebinin central (beyin), periferik (iç kulak denge merkezi) veya boyundaki kasların kasılması ve boyun düzleşmesi ile oluşabilecek bir dizeness (sallanma, kayığa binmiş gibi olma hissi, yada kafanın içine bir boşluk, sarhoş olmuş gibi hissetme) olup olmadığı hakkında bir ön bilgimiz  oluşmaktadır.

Yanlış Tanı İçin Dikkat!

Siz de doktora gittiğiniz de BETASERC reçete edilmiş bir şekilde ayrılıyorsanız,  Vertigo ile alakalı bir tanı almamışsınız sonucu çıkmaktadır. Bu ilaç baş dönmesinin baskılanması amacı ile kullanıldığı düşünülen bir preparattır.

Oysa ki, biz hekimlerin amacı; baş dönmesini baskılamak değil, kök sebebini bularak buna sebep olan tüm rahatsızlıkları ortadan kaldırmak olmalıdır.

Antalya’da en iyi Vertigo tedavisini sunabilmemizi sağlayan etken ise yukarıda bahsettiğimiz, kök sebebe inerek Vertigo’yu tamamen tedavi etme yaklaşımımızdır.

Çalışma Saatleri

Bu saatler bayram günlerinde değişiklik gösterebilir. Lütfen bu günlerde bizi arayınız.

Pazartesi - Cuma

09.00 - 17.00

Cumartesi

09.00 - 12.00

Pazar

Kapalı

İletişim

Randevu için arayın

0545 312 07 07

Email

info@opdrhakanyuksel.com

Adres

Fener, Tekelioğlu Cd. No:11 Daire:3 Kat:2, 07160 Muratpaşa/Antalya

ilgi, alaka

Hakan beye ilgi, alaka ve doru yönlendirmelerinden dolayı sonsuz teşekkürler
Pinar Yilanci

ilgi , alaka

Hakan beye ilgi , alaka ve doru yönlendirmelerinden dolayı sonsuz teşekkürler
Pinar Yilanci

Başarılı bir ameliyat sonrası herşey yoluna gird

4 yaşındaki yeğenimin çok sık üst solunum yolları iltihabı, burun tıkanıklığı problemi oluyordu.Gece ağzı açık uyuyor ,nefesi kesilir gibi oluyor ,terden sırılsıklam şekilde uyanıyordu....
Read More
Tuba Kurcer

Başarılı bir ameliyat sonrası herşey yoluna gird

4 yaşındaki yeğenimin çok sık üst solunum yolları iltihabı , burun tıkanıklığı problemi oluyordu.Gece ağzı açık uyuyor,nefesi kesilir gibi oluyor,terden sırılsıklam şekilde uyanıyordu. Uykusunu alamadığı için de huzursuzluk çıkarıyordu.Tam iyileşiyor derken kreşte yeniden enfeksiyon kapıyordu tekrar herşey başa sarıyordu. Hakan bey'i çocuk doktorumuz Orhan Bey'in tavsiyesi ile tanıdık. Kendisi ve asistanı bizi çok güzel karşıladılar şikayetlerin temel nedeni geniz etinden kaynakliymis. Başarılı bir ameliyat sonrası herşey yoluna girdi.. Ameliyat sonrası takibi de çok iyiydi.Şu anda çok iyi ve kaliteli bir şekilde uyuyor kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.. . Ben çok pimpirikli bir halayim doktor bey'i de çok araştırdım. Gönül rahatlığıyla çocuğunuzu emanet edebilirsiniz...
Tuba Kurcer

Hasta ilişkileri üst seviyede bir hekim

15 yıl boyunca Ülkemizin en büyük ve yaygın özel sağlık kurumu olan Medicalpark Sağlık Grubunda Genel Müdürlük ve Koordinatörlük görevlerinde bulundum. Bu zaman zarfında kendi branşlarının en...
Read More
Tarkan Ayçetin

Hasta ilişkileri üst seviyede bir hekim

15 yıl boyunca Ülkemizin en büyük ve yaygın özel sağlık kurumu olan Medicalpark Sağlık Grubunda Genel Müdürlük ve Koordinatörlük görevlerinde bulundum. Bu zaman zarfında kendi branşlarının en iyisi olan hekimleri bulup sistemimize katmak en önemli görevlerimden biriydi. Dr Hakan Yüksel ile ilk tanışmam 2009 yılında bu süreç içinde olmuştu.Kısa sürede ne kadar başarılı bir cerrah olduğunu yaşadıklarımla teyit ettim ve benim, tüm ailemin ve dostlarımın Kulak Burun Boğaz alanındaki hekimimiz oldu. Şu an birlikte çalışmamamıza rağmen tüm ailemin ve dostlarımın hala kendimizi emanet ettiğimiz hekimimiz olarak ilişkimiz devam etmektedir. Dr Hakan Yüksel’in gerek cerrahi gerekse medikal tedavi süreçlerine kendi tecrübelerini ve becerilerini katarak hasta için en faydalı yöntemi belirleyen ve uygulayan, gerekmedikçe cerrahi müdahale önermeyen etik anlayışı çok gelişmiş, hasta ilişkileri üst seviyede bir hekim olarak hep hayatımızda kalmasından mutluluk duyuyoruz.
Tarkan Ayçetin

Tavsiye uzerine bende tavsiye ediyrum

Hakan hocama vertigoyla ilgili rahatsizligimdan dolayi gittim. Tavsiye uzerine bende tavsiye ediyrum kendisine burdan tekrar tesekkur ediyrum iyi sizi onermis sevgili...
Read More
Rahime Doğa

Tavsiye uzerine bende tavsiye ediyrum

Hakan hocama vertigoyla ilgili rahatsizligimdan dolayi gittim . Tavsiye uzerine bende tavsiye ediyrum kendisine burdan tekrar tesekkur ediyrum iyi sizi onermis sevgili hocam..onada tesekkur ediyrum buradan...
Rahime Doğa

Çocuğum kreşe başladı.

Çocuğum kreşe başladı sürekli üst solunum yolu rahatsızlığı geçiriyordu. Alel acele kbb doktoru araken hakan beye gittik. Muayeneden sonra Bize danışmanlık yaptı...
Read More
RAMAZAN IŞIK

Çocuğum kreşe başladı.

Çocuğum kreşe başladı sürekli üst solunum yolu rahatsızlığı geçiriyordu. Alel acele kbb doktoru araken hakan beye gittik. Muayeneden sonra Bize danışmanlık yaptı resmen.ilaç falan yazmadı. yaşam koşullarına ilişkin almamız gereken tedbirlerden bahsetti, yanlış yaptıklarımızla yüzleştirdi. 3/5 gün sonra daha iyiydik.
RAMAZAN IŞIK

15 yıldır hastasıyım

15 yıldır hastasıyım ,her defasında dogru teşhis ve tedaviyle sağlıgıma kavuştum.
Erdoğan Konuk

15 yıldır hastasıyım

15 yıldır hastasıyım ,her defasında dogru teşhis ve tedaviyle sağlıgıma kavuştum.
Erdoğan Konuk