+905453120707 info@opdrhakanyuksel.com
Radyofrekans ile Konka (Burun Eti) Küçültülmesi
Ekim 28, 2023

Dr. ozbarsut

Büyümüş burun etlerinden kaynaklanan burun tıkanıklığını küçültmek için ağrısız gidermenin en etkili yolu Radyofrekans’tır. 

Burun etlerinin Görevleri Nelerdir? 

Burun etlerinin amacı solunan havayı temizlemek, sirküle etmek, ısıtmak ve nemlendirmektir. 

Burun Etleri Nasıl Şişer? 

Özellikle alerjinin yüksek olduğu Antalya gibi iklimlerde, alerjenle karşılaşıldığı zaman vücuttan histamin olarak adlandırılan bir madde salgılanır.

Histamin damarların genişlemesine sebep olur ve geçirgenliği artar. Bu reaksiyon sonucunda da damar dışına çıkan sıvı nedeni ile konkada (burun eti)bir şişme ve akıntının artması meydana gelir. 

Konka (burun eti) büyümesi nelere sebep olur? 

Büyüyen konka nefes alışımızı zorlaştırır. Kontrolsuz büyüme hava yolunu tıkayarak burun solunumunu imkansız hale getirir; yorgunluk, baş ağrısına sebebiyet verir. 

Bu olay sürekli tekrar edeceği için konkalarda deformite (formunu ve pürüzsüz yüzeyini kaybetme)oluşur. Alerjik olmayan dönemlerde bile burun tıkanıklıkları oluşmaya başlar. Yine hastanın yatış pozisyonuna göre formunu kaybetmiş burun eti özellikle uykuda da rahatsızlık vermeye başlar. Septum deviasyonlarında eğriliğin karşı tarafında konka havayı ısıtmak, nemlendirmek için büyür ve kemik eğriliği olmayan tarafta da dah fazla bir tıkanıklık oluşur.

Radyofrekans Nasıl Uygulanır? 

Gerek alerjik durumlarda konkaların büyümesi gerekse deviasyonlarda burun etlerinin yapısını bozmadan küçültebilir ve form kazandırabiliriz. Aynı zaman da salgı hücrelerinin sayısını azaltarak alerjiyi tam olarak tedavi edemesek de -ki alerjinin kalıcı bir tedavisi henüz dünya da mevcut değildir- alerjinin sonucu olan ve hayat kalitesini düşüren burun eti büyümesi nefes alamama sorununu düzeltebiliriz. Hem de bu islem (radyofrekans) muayene hane şartlarında, 15 dakikalık, lokal anestezi ile ağrısız, tamponsuz ve kanamasız olarak yapılabilmektedir.

Radyofrekansın Avantajları Nelerdir?

  1. İşlem ağrısızdır.
  2. Tamponsuz ve kanamasızdır.
  3. İş gücü kaybı olmaz (hasta çıkışta arabasını kullanıp işine dönebilir, hatta denize bile girebilir)
  4. Kendi kullandığımız GYRUS-SOMNUS cihazı doku direncini otomatik ayarladığı için az yaptım fazla yaptım gibi soru işaretleri taşımaz.
  5. Bi polar cihazlar (GYRUS) hücre ölümü yapmadığı için yan etkisi yoktur.

Radyofrekans ile Yapılan Burun Küçültme İşlemi Kalıcı Mıdır?

Somnus cihazı ile yapılan işlem kalıcıdır. Hastaların bir çoğunda hiçbir negatif geri bildirim olmamıştır. Zaten hastamıza en az 2 yıl güvence verdiğimiz için hasta psikolojik olarak rahat etmektedir. Radyofrekans şu an dünyada burun eti büyümeleri için en ileri teknolojidir. Özellikle bipolar (GYRUS) cihazla yapılan uygulamaların yan etkisi yoktur. Başarı son derece yüksektir.

Çalışma Saatleri

Bu saatler bayram günlerinde değişiklik gösterebilir. Lütfen bu günlerde bizi arayınız.

Pazartesi - Cuma

09.00 - 17.00

Cumartesi

09.00 - 12.00

Pazar

Kapalı

İletişim

Randevu için arayın

0545 312 07 07

Email

info@opdrhakanyuksel.com

Adres

Fener, Tekelioğlu Cd. No:11 Daire:3 Kat:2, 07160 Muratpaşa/Antalya

ilgi, alaka

Hakan beye ilgi, alaka ve doru yönlendirmelerinden dolayı sonsuz teşekkürler
Pinar Yilanci

ilgi , alaka

Hakan beye ilgi , alaka ve doru yönlendirmelerinden dolayı sonsuz teşekkürler
Pinar Yilanci

Başarılı bir ameliyat sonrası herşey yoluna gird

4 yaşındaki yeğenimin çok sık üst solunum yolları iltihabı, burun tıkanıklığı problemi oluyordu.Gece ağzı açık uyuyor ,nefesi kesilir gibi oluyor ,terden sırılsıklam şekilde uyanıyordu....
Read More
Tuba Kurcer

Başarılı bir ameliyat sonrası herşey yoluna gird

4 yaşındaki yeğenimin çok sık üst solunum yolları iltihabı , burun tıkanıklığı problemi oluyordu.Gece ağzı açık uyuyor,nefesi kesilir gibi oluyor,terden sırılsıklam şekilde uyanıyordu. Uykusunu alamadığı için de huzursuzluk çıkarıyordu.Tam iyileşiyor derken kreşte yeniden enfeksiyon kapıyordu tekrar herşey başa sarıyordu. Hakan bey'i çocuk doktorumuz Orhan Bey'in tavsiyesi ile tanıdık. Kendisi ve asistanı bizi çok güzel karşıladılar şikayetlerin temel nedeni geniz etinden kaynakliymis. Başarılı bir ameliyat sonrası herşey yoluna girdi.. Ameliyat sonrası takibi de çok iyiydi.Şu anda çok iyi ve kaliteli bir şekilde uyuyor kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.. . Ben çok pimpirikli bir halayim doktor bey'i de çok araştırdım. Gönül rahatlığıyla çocuğunuzu emanet edebilirsiniz...
Tuba Kurcer

Hasta ilişkileri üst seviyede bir hekim

15 yıl boyunca Ülkemizin en büyük ve yaygın özel sağlık kurumu olan Medicalpark Sağlık Grubunda Genel Müdürlük ve Koordinatörlük görevlerinde bulundum. Bu zaman zarfında kendi branşlarının en...
Read More
Tarkan Ayçetin

Hasta ilişkileri üst seviyede bir hekim

15 yıl boyunca Ülkemizin en büyük ve yaygın özel sağlık kurumu olan Medicalpark Sağlık Grubunda Genel Müdürlük ve Koordinatörlük görevlerinde bulundum. Bu zaman zarfında kendi branşlarının en iyisi olan hekimleri bulup sistemimize katmak en önemli görevlerimden biriydi. Dr Hakan Yüksel ile ilk tanışmam 2009 yılında bu süreç içinde olmuştu.Kısa sürede ne kadar başarılı bir cerrah olduğunu yaşadıklarımla teyit ettim ve benim, tüm ailemin ve dostlarımın Kulak Burun Boğaz alanındaki hekimimiz oldu. Şu an birlikte çalışmamamıza rağmen tüm ailemin ve dostlarımın hala kendimizi emanet ettiğimiz hekimimiz olarak ilişkimiz devam etmektedir. Dr Hakan Yüksel’in gerek cerrahi gerekse medikal tedavi süreçlerine kendi tecrübelerini ve becerilerini katarak hasta için en faydalı yöntemi belirleyen ve uygulayan, gerekmedikçe cerrahi müdahale önermeyen etik anlayışı çok gelişmiş, hasta ilişkileri üst seviyede bir hekim olarak hep hayatımızda kalmasından mutluluk duyuyoruz.
Tarkan Ayçetin

Tavsiye uzerine bende tavsiye ediyrum

Hakan hocama vertigoyla ilgili rahatsizligimdan dolayi gittim. Tavsiye uzerine bende tavsiye ediyrum kendisine burdan tekrar tesekkur ediyrum iyi sizi onermis sevgili...
Read More
Rahime Doğa

Tavsiye uzerine bende tavsiye ediyrum

Hakan hocama vertigoyla ilgili rahatsizligimdan dolayi gittim . Tavsiye uzerine bende tavsiye ediyrum kendisine burdan tekrar tesekkur ediyrum iyi sizi onermis sevgili hocam..onada tesekkur ediyrum buradan...
Rahime Doğa

Çocuğum kreşe başladı.

Çocuğum kreşe başladı sürekli üst solunum yolu rahatsızlığı geçiriyordu. Alel acele kbb doktoru araken hakan beye gittik. Muayeneden sonra Bize danışmanlık yaptı...
Read More
RAMAZAN IŞIK

Çocuğum kreşe başladı.

Çocuğum kreşe başladı sürekli üst solunum yolu rahatsızlığı geçiriyordu. Alel acele kbb doktoru araken hakan beye gittik. Muayeneden sonra Bize danışmanlık yaptı resmen.ilaç falan yazmadı. yaşam koşullarına ilişkin almamız gereken tedbirlerden bahsetti, yanlış yaptıklarımızla yüzleştirdi. 3/5 gün sonra daha iyiydik.
RAMAZAN IŞIK

15 yıldır hastasıyım

15 yıldır hastasıyım ,her defasında dogru teşhis ve tedaviyle sağlıgıma kavuştum.
Erdoğan Konuk

15 yıldır hastasıyım

15 yıldır hastasıyım ,her defasında dogru teşhis ve tedaviyle sağlıgıma kavuştum.
Erdoğan Konuk